Moj tretji projekt je bila izdelava verižice po navodilih tega tutoriala https://www.flickr.com/photos/34443858@N07/5834577887/in/photostream. / My third project was making a necklace according to the instructions of this tutorial https://www.flickr.com/photos/34443858@N07/5834577887/in/photostream.
In nastalo je tole / and here is the outcome:
Meni je všeč! / I like it! :)
nedelja, 15. junij 2014
~ Projekt št. 2 / Project nr. 2 ~
Moj drugi projekt je bila izdelava barvnih ploščic - vaja iz knjige avtoric Maggie Maggio in Lindly Haunani z naslovom Polymer clay color inspirations: techniques and jewelry projects for creating successful palettes. Odločila sem se za uporabo Kato mase.
In nastalo je to (sam postopek izdelave najdete v omenjeni knjigi):
Moram priznati, da je knjiga resnično zelo uporabna in poučna, zato mi ni niti malo žal, da sem si jo kupila. To je idealen pripomoček, s katerim se naučimo mešati barve in jih komponirati. Knjiga pa je tudi dobro podkrepljena s teorijo.
In nastalo je to (sam postopek izdelave najdete v omenjeni knjigi):
Moram priznati, da je knjiga resnično zelo uporabna in poučna, zato mi ni niti malo žal, da sem si jo kupila. To je idealen pripomoček, s katerim se naučimo mešati barve in jih komponirati. Knjiga pa je tudi dobro podkrepljena s teorijo.
sobota, 31. maj 2014
~4. delavnica nakita ~
Včeraj smo se pred počitnicami še zadnjič podružile in ustvarile nekaj novih izdelkov s tečajnicami. Na kratko lahko rečem, da je bila delavnica SUPER in USPEŠNA! Nekaj utrinkov smo ujele tudi v objektiv.

| Naučile smo se lažne 3D tehnike. |
| In nastali so čudoviti kosi nakita. :)
Se vidimo zopet semptembra! :)
|
petek, 9. maj 2014
~ Projekt št. 1 / Project Nr. 1 ~
Tako. Odločila sem se, da se lotim projektov, koliko mi jih bo uspelo narediti do konca leta, ne vem, upam pa, da čimveč. / Here we go. I decided to make some projects, I don't know how much of them will I make till the end of year, but I hope there will be lots of them.
Nekateri od projektov bodo zahtevnejši, drugi manj. Prvi projekt spada med zahtevnejše. Projekt št. 1 = VAZA. /Some of the projects will be challenging some not so much. The first project was challenging for me. Project Nr. 1 = VASE.
Kako je vaza nastajala lahko vidite na naslednjih slikah. / Here are the pictures of project.
.jpeg)
.jpeg)


Nekateri od projektov bodo zahtevnejši, drugi manj. Prvi projekt spada med zahtevnejše. Projekt št. 1 = VAZA. /Some of the projects will be challenging some not so much. The first project was challenging for me. Project Nr. 1 = VASE.
Kako je vaza nastajala lahko vidite na naslednjih slikah. / Here are the pictures of project.
![]() |
| Korak 1. /Step 1. |
.jpeg)
.jpeg)
![]() |
| Korak 2. / Step 2. |
![]() |
| Po 4 urah brušenja. / After 4 hours of sanding. |
![]() |
| Korak 5 - ponovno polnjenje luknjic z belo maso. / Step 5 - filling the wholes with white clay again. |
![]() |
| Korak 6 - po drugem 2 urnem brušenju. / Step 6 - after secont two hours of sanding. |
Čaka me še poliranje in po potrebi lakiranje, potem pa bom zares konec! Na slike končnega izdelka pa bo potrebno še malo počakati. :) / I have to polish the vase and maybe varnish it, and then it will be done! But you will have to wait a little bit for the pictures of finnished vase. :)
......
........
..........
In končno, tu so slike končanega izdelka. / And finally, here are the pictures of finished vase!
sobota, 19. april 2014
3. delavnica nakita :)
Včeraj nam je zopet uspelo uskladit časovne termine in nekaj se nas je zopet podružilo. Čeprav nas je bilo malo majn, smo se vseeno imele super fino fajn :D
| Zabavale smo se! ZELO! :) |
| Naučile smo se tehniko ''mokume gane'' in preizkusile več različnih načinov izdelave :) |
| Hop v pečico! :) |
| Tečajnice so bile zeeelooo pridne ;) |
| Končani in delno še ne dokončani izdelki! |
| Izjemno zadovoljna z rezultatom! |
nedelja, 16. marec 2014
~ Delavnica s Sylvie Peraud ~
Delavnica z Donno Kato pa ni bila edina, ki sem se je udeležila v okviru Evroparkovega kreativnega tedna. Učila in urila sem se tudi pri drugi mojstrici - Sylvie Peraud.
Pa se je začelo! Sylvie v akciji!!
Jasminin nasmeh pove vse - ja, super je blo!!!
Prvo pečenje, poglejte koliko lepih in zanimivih barv!
In VOILA! Ne še čisto končan izdelek (ker manjkajo še kaveljčki, da bodo uhančki lahko krasili naša ušesa) ampak mislim, da smo vse lahko ponosne na to, kar smo naredile. Zelen par je Jasminin, moder Renatin, rdeči pa so, seveda, moji. Tole sliko pa sem ukradla Jasmini Drolc ;) Ja, jaz še nisem tako daleč s tem fotografiranjem... :D
In še zadnje trenutke je v objektiv prav tako ujela Jasmina. What a pleasure nr.2! :D
Ja, to je bil še en dan čudovitih trenutkov, Sylvie me je navdušila tako kot verjetno tudi mnoge druge. Res je fino imeti takšno čast, učiti se od veličastnih mojstric!
Tako, zdaj pa pilit in proučevat naučene tehnike, komaj čakam, da eksperimentiram!
~ Delavnica z Donno Kato ~
V okviru Evroparkovega kreativnega tedna sem si tokrat privoščila 8 urno delavnico s priznano mojstrico, Donno Kato!
Vse je bilo črno- belo :D ... tudi Donna (glej naslednjo sliko)
Let's get party started! (upam da Klavdija nima nič proti objavi slike ;) )
Voila! Malo še zvadim, pa bo okej. Donna je zase rekla: "Če snamem očala, je vse perfektno." :)
In še Donnine umetnine ob katerih si res lahko napaseš oči... Zdaj ko nas je Donna poučila o tem kako izdelat levo zapestnico komaj čakam, da se je lotim, ker sem se naravnost zaljubila vanjo!
Voila drugič! Valovita ''klobasa'' :D
In nedokončana broška, s katero sicer nisem zadovoljna, ni mi všeč, ampak tudi to se zgodi. :) Bo drugič boljše! Vaja dela mojstra :P
In tik pred koncem še seveda slika s cenjeno mojstrico. What a pleasure for me!
Donna pa je drugače res izredno prijazna, preprosta, pristna in zelo zabavna! Je res odlična učiteljica od katere se z največjim veseljem učiš!
Naročite se na:
Objave (Atom)



.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)
.jpeg)


